Wyjazdy

Tegoroczny nasz sezon muzyczno – teatralny („Chory z urojenia”, „Jekyll & Hyde”, „Lalka” oraz koncerty symfoniczne w siedzibie NOSPR-u) zamknęliśmy uwspółcześnioną wersją „Romea i Julii” Williama Szekspira w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. 18 maja spędziliśmy wraz z grupą sześćdziesięciu licealistów (i ich Rodziców) uroczy wieczór artystyczny: ciekawa, nowatorska koncepcja, interesująca choreografia, świetna gra aktorska, humor, śmiech do łez, ale także wzruszenie i refleksja - ile może zniszczyć ludzka, absurdalna zawiść…

Czytaj więcej...

Od 21 lat rokrocznie uczniowie z naszego Liceum uczestniczą w międzynarodowej wymianie uczniowskiej z Albert-Schweitzer-Gymnasium w Gundelfingen - mieście partnerskim Bierunia. 9 czerwca grupa licealistów z klas pierwszych i drugich przyjechała z wizytą do swoich niemieckich partnerów. Podczas 10-dniowego pobytu uczestniczą w zajęciach w Albert-Schweitzer-Gymnasium, wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne do Strasburga (FR), Bazylei (CH) i Freiburga (D) oraz aktywnie spędzają czas u rodzin swoich partnerów.

Czytaj więcej...

W kwietniu zajęłam pierwsze miejsce w Ogólnopolskim konkursie "Почему надо учить русский язык?” i wygrałam wycieczkę do Rosji (Pietrozawodska, Petersburga) oraz udział w Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Języka Rosyjskiego ,,Глагол”. W festiwalu uczestniczyli zwycięzcy konkursu, uczniowie zespołu szkół w Biłgoraju i szkoły w Pietrozawodsku oraz studenci z różnych stron świata, którzy uczą się rosyjskiego w Moskiewskim Uniwersytecie, zaczynając od Ekwadoru i Brazylii, poprzez Serbię i Czad, aż po Koreę Południową, Chiny i Wietnam.

Czytaj więcej...

Przepiękna słoneczna pogoda towarzyszyła drugoklasistom w czasie wędrówki szlakiem literacko-edukacyjnym, zatytułowanym „Od Prusa do Edelmana”.
2. czerwca 37 uczniów naszej szkoły udało się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Po zakwaterowaniu w samym sercu stolicy, w hostelu z widokiem na Pałac Kultury, licealiści zwiedzili miejsca związane z fabułą ponadczasowej „Lalki” Bolesława Prusa, a także inne, poświęcone ważnym dla europejskiej kultury postaciom. Wędrowali m.in. Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto, obejrzeli tereny Uniwersytetu Warszawskiego, a także odwiedzili słynny warszawski cmentarz – Powązki.

Czytaj więcej...

1 czerwca Dorota Chłapek i Mateusz Powichrowski spędzili niezapomniany Dzień Dziecka - zasiedli w ławach sejmowych i wzięli udział w obradach XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku młodzież skupiała się na miejscach pamięci ważnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Nasi młodzi politycy musieli przygotować projekt dotyczący tego tematu. Miejscem pamięci, które wybrali był pomnik Powstańców Śląskich na bieruńskim rynku. W ramach projektu Dorota i Mateusz przeprowadzili ankietę w bieruńskim gimnazjum oraz sondę na ulicach Bierunia. Po opracowaniu wyników i stworzeniu ostatecznej wersji projektu pozostało tylko czekać na wyniki.

Czytaj więcej...

Do matury
już tylko:

 

Bitwa na LipDub'y

Informatyka - pełna kultura

Trzymamy pion

Na Politechnice

Koncert Wiosenny

Rybnik 2016

LO Bieruń GREASE

Więcej