Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia uczniów bieruńskiego liceum w roku szkolnym 2012 / 2013

 

Osiągnięcia przedmiotowe

  • 01.2013: do etapu okręgowego 37. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikował się Marcin Noras 2g
  • 01.2013: do etapu okręgowego 36. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego  zakwalifikował się David Neugebauer 3ae
  • 01.2013: do etapu 2 Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki zakwalifikowali się: Adam Frank 3ea, Karolina Siwiec 3ea, Monika Jałocha 3ea, Barbara Smoleń 3d, Justyna Janosz 3ea, Grzegorz Malina 3ea
  • 01.2013: do etapu 2 Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii zakwalifikowała się: Ewa Drobny 2ab
  • 27.02.2013: 1 miejsce w IV Szkolne Dyktando zajęła Edyta Trojnar 2ab
  • 02.03.2013: finalistami X Śląskiego Konkursu Matematycznego zostali: Łukasz Grabowski 2e, Anna Zagórska 2e
  • 14.03.2013: 1 miejsce w VIII Konkursie Historyczno-Literackim "Polskie Państwo Podziemne pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939-45" zajął Kornel Lizurej 2g
  • 15.03.2013: wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zajęli: Monika Jagoda 3f, Paulina Kubasiak 3f, Karolina Broda 3c, Katarzyna Stompor3f, Ewelina Stachura 3f
  • 26.03.2013: 1 miejsce drużynowo w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zajęli: Edyta Stęchły 2f, Marcin Noras 2g, Krzysztof Sajdok 1b
  • 15.04.2013: 1 miejsce drużynowo w I Rejonowym Konkursie Czytelniczym „Czytam, bo lubię” zajęli: Paulina Kubasiak 3f, Monika Jagoda 3f, Aneta Gniza 3f
  • 21.04.2013: finalistką 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego została Monika Bałdyga 2f
  • 24.04.2013: 1 miejsce w II Konkursie Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej, zajęła Monika Bałdyga 2f
  • 17.05.2013: 1 miejsce w VI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy w Języku Angielskim "Szekspiriada" zajął Marcin Noras 2g
  • 05.2013: wynik bardzo dobry i nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" osiągnął Marcin Noras 2g
  • 05.2013: 1 miejsce w powiecie i 10 w okręgu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2013” w kategorii STUDENT zajął Adam Frank 3ae
  • 05.2013: 1 miejsce w powiecie i 30 w okręgu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2013” w kategorii JUNIOR zajął Karol Bednorz 1b
  • 05.2013: 8 miejsce w regionie i 25 w kraju w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic” zajęła klasa 1b
  • 05.2013: 1 miejsce w II Konkursie Historycznym „Solidarność na Górnym Śląsku” zajął Kornel Lizurej 2g
  • 05.2013: 3 miejsce w XII Regionalnym Konkursie „Polak w Europie” „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa ….”- miłość w poezji europejskiej zajęła Monika Bałdyga 2f
  • 22.05.2013: 2 miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno – Środowiskowym pod hasłem „Drapieżne oblicze Ziemi” zajęła Ewa Drobny 2a
  • 28.05.2013: 2 miejsce w IX Regionalnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 1 szkół ponadgimnazjalnych zajęła Magdalena Kopeć 1f
  • 07.06.2013: 3 miejsce w Festiwalu Robotów zajęli Patryk Blacha 2e i Mariusz Karkoszka 1b
  • 21.06.2013: 1 miejsce w X Rajdzie turystyczno-historycznym „Szlakami miejsc pamięci” zajęli: Karol Wachowiak 2d, Przemysław Żołneczko 1ae, Damian Smolorz 1ae

 

Osiągnięcia artystyczne

  • 28.11.2012: 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie „Poetycka herbaciarnia” w kategorii recytacji poezji zajął: Jakub Łasicki 1b
  • 28.11.2012: 2 miejsce w V Powiatowym Konkursie „Poetycka herbaciarnia” w kategorii recytacji poezji zajęła: Anna Strączyńska 2d
  • 22.11.2012: 1 miejsce w XVI rejonowym Konkursie Plastycznym „Muzyka i Obraz” zajęła Magdalena Kiecoń 2ef
  • 27.11.2012: 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Konstanty Wolny 1877- 1940” zajął Kornel Lizurej 2g
  • 18.12.2012: 2 miejsce w III Powiatowy Konkurs „Talenty Na Scenę” w kategorii skecz zajęli: Agnieszka Chrobok 1ae, Kinga Gołuchowska 1ae, Rafał Ciszewski 1ae, Damian Smolorz 1ae
  • 05.02.2013: 1 miejsce w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „Mish Mash” za przedstawienie w języku angielskim „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zajęli: Katarzyna Bula 2c, Jadwiga Habryka 2c, Dominika Drob 1b, Izabela Kula 2e, Barbara Grabowska 1c, Krzysztof Sajdok 1b, Rafał Ciszewski 1ae, Marcin Waszczuk 1ae, Jakub Łasicki 1b,  Marcin Noras 2g
  • 17.05.2013: 1 miejsce w VI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy w Języku Angielskim "Szekspiriada" zajął Marcin Noras 2g
  • 05.2013: 1 miejsce w Ogólnopolskim  konkursie „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie” zajęła Linda Zyga 2g
  • 11.06.2013: 1 miejsce w Konkursie teatralnym „Z Czechami na wesoło” zajęli: Agnieszka Chrobok 1ae, Kinga Gołuchowska 1ae, Rafał Ciszewski 1ae, Damian Smolorz 1ae, Dominika Drob 1b, Daniel Kowalczyk 1b, Jakub Łasicki 1b, Krzysztof Sajdok 1b, Bartłomiej Sarnowski 1bJoann Stencel 1b, Klaudia Bula 1b, Kamila Kocińska 2g, Marcin Noras 2g, Piotr Zwyrtek 2g, Mariusz Karkoszka 1b

 

Osiągnięcia muzyczne

  • 19.11.2012: 1 miejsce w IV Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej "Razem" zajęła: Agata Stolorz 1ae
  • 28.11.2012: 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie „Poetycka herbaciarnia” w kategorii poezja śpiewana zajęła: Justyna fatyga 2e
  • 14.12.2012: 1 miejsce w XVI Regionalnym Konkursie Kolęd Angielskich, I LO im. T. Kościuszki w Jaworznie zajęła Aneta Czyrwik 2g
  • 18.12.2012: 2 miejsce w III Powiatowy Konkurs „Talenty Na Scenę” w kategorii piosenka zajęła Klaudia Drobny 2g
  • 18.12.2012: 3 miejsce w III Powiatowy Konkurs „Talenty Na Scenę” w kategorii piosenka zajął Cezary Stelmaczonek 2g
  • 05.02.2013: 1 miejsce w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „Mish Mash” w kategorii piosenka hiszpańska zajeli: Rafał Ciszewski, Aneta Czyrwik 2g, Sabina Janota 1b, Kinga Budowska 1b, Klaudia Bula 1b, Justyna Fatyga 2e, Barbara Błażek 3d, Sylwia Hachuła 1b , Danuta Kral 1ae
  • 05.02.2013: 3 miejsce w Regionalnym Konkursie Języków Obcych „Mish Mash” w kategorii piosenka angielska zajęla: Aneta Czyrwik 2g
  • 07.02.2013: 1 miejsce w Rejonowym konkursie "Muzyczne tete-a-tete z angielskim" zajęła Aneta Czyrwik 2g
  • 11.06.2013: 1 miejsce w Konkursie teatralnym „Z Czechami na wesoło” w kategorii piosenka zajęła Aneta Czyrwik 2g

 
Sportowe:

  • 04.10.2012: 2 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Powiatu Bieruńsko - Lędzińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych zajęli:  Łukasz Kostka 3ea, Roman Beker 3ea, Jakub Borkowski 2d, Adam Sosna 2d, Szymon Sumera 3f, Jacek Król 2d,  Szymon Drosd 1b,  Jakub Łasicki 1 b
  • 17.10.2012: 3 miejsce drużynowo w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym zajęli:  David Neugebauer  3ea, Rafał Pytel  3d, Rafał Dudek 3d, Rafał Parysz 2d
  • 18.10.2012: 7 miejsce drużynowo w Finale Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt zajęły: Olga Górkiewicz 3f, Daria Prędyś 3f, Aleksandra Piekorz 3c, Małgorzata Fuchs 3c, Barbara Błażek 3d,  Katarzyna Włodarska 1b, Karolina Pitura 1b, Angelika Niesyto 1b
  • 25.10.2012: 3 miejsce drużynowo w Rejonowych Zawodach w Tenisie Stołowym zajęły: Natalia Deda 2c, Katarzyna Wanat 2c, Kinga Opołka 2d, Karolina Pitura 1b
  • 25.10.2012: 3 miejsce w Rejonowych Zawodach w Tenisie Stołowym zajęła: Natalia Deda 2c
  • 25.10.2012: 1 miejsce drużynowo w XIII Szkolnych Szachowych Mistrzostwach Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego zajęli: Barbara Smoleń 3d, Maria Urbańczyk 2ef, Łukasz Freitag 2ef, Michał Jankowski 2ef, Mateusz Kowalski 2ab, Paweł Kryta  2ab
  • 25.10.2012: 1 miejsce w XIII Szkolnych Szachowych Mistrzostwach Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego zajęła: Katarzyna Wanat 2c
  • 25.10.2012: 1 miejsce w XIII Szkolnych Szachowych Mistrzostwach Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego zajął: Dawid Kowal 3ea
  • 01.11.2012: 4 miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych zajął: Radosław Dzierżak 2ab
  • 15.11.2012: 1 miejsce w III  Drużynowym Szachowym Pucharze Szkół Średnich zajęli: Katarzyna Wanat 2c, Lucyna Polko 3c, Barbara Smoleń 3d, Maria Urbańczyk 2ef, Dawid Kowal 3ea, Łukasz Freitag 2ef, Michał Jankowski 2ef, Mateusz Kowalski 2ab, Paweł Kryta  2ab
  • 05.12.2012: 3 miejsce drużynowo w Powiatowym Turnieju Trzech Hal (Futsal) zajęli: Mateusz Długajczyk 3d,  Artur Nowak 3d, Szymon Sumera 3d, Tomasz Adamczyk 3c, Jakub Bobla 3ea, David Neugebauer 3ea, Witold Cuber 3ea, Łukasz Mika 3ea, Jakub Borkowski 2d, Jakub Mika 2d, Adam Kotajny 2g, Paweł Michna 3d   
  • 14.12.2012: 1 miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Koszykowej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęły: Waja Izabela 3ea, Smoleń Barbara 3d, Bajura Sara 2ef, Krzyszkowska Katarzyna 2d, Włodarska Katarzyna 1b, Pitura Karolina 1b, Maj Monika 1c, Hachuła Paulina 1c, Binda Zuzanna 1b
  • 14.12.2012: 2 miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Koszykowej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli: Machnik Michał 3ea, Kowal Dawid 3ea, Beker Roman 3ea, Hudzikowski Maciej 2g, Parysz Rafał 2d, Waszczuk Marcin 1ae, Hajduk Przemysław 3ea, Krzyżanowski Arkadiusz 2d
  • 01.02.2013: 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej zajęły: Anna Piątek 3ea, Klaudia Pioskowik 2ef, Barbara Smoleń 3d, Katarzyna Krzyszkowska 2d, Monika Machnik 2g, Kinga Opołka 2d, Sabina Janota 1b, Angelika Niesyto 1b, Katarzyna Niesyto 1b, Karolina Okoń 3ea, Karolina Kudra 2ef
  • 01.02.2013: 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej zajęli: Piotr Mijalski 3ea, Błażej Berger 3d, Bartłomiej Stadler 3d, Mateusz Kwaśniewski 3d, Rafał Pytel 3d, Rafał Dudek 3d, Mateusz Długajczyk 3d, Daniel Boruta 3d, Maurycy Koćwin 2ef, Dariusz Brysz 1b  
  • 29.05.2013: 2 miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej zajęły: Agata Janota 1b i Angelika Niesyto 1b
  • 07.06.2013: 1 miejsce w Rejonowym Turnieju Piłki Plażowej zajęli: Maurycy Koćwin 2ef i Piotr Mijalski 3ea