Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia uczniów bieruńskiego liceum w roku szkolnym 2009 / 2010

Konkursy fotograficzne:

  • 10.2009 Artur Kuźnik z klasy 3e zajmuje 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Mała i duża architektura Bierunia”


Konkursy geograficzne:

  • 03.2010 Joanna Gorczyca i Wojciech Uszok (oboje z klasy 2e) zostali finalistami konkursu wojewódzkiego „Mieszkam w województwie śląskim” VIII edycja
  • 03.2010 Małgorzata Zagórska i Sylwia Janik (obie z klasy 2a) zakwalifikowały się do etapu okręgowego VIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki
  • 04.2010 Wojciech Uszok został finalistą Wojewódzkiego Konkursu „Mieszkam w województwie śląskim” VIII edycja



Konkursy językowe:

  • 23.09.2009 Anna Konieczny z klasy 3f zajmuje 1 miejsce w Ogólnopolskim „Festiwalu Języków Obcych"
  • 19.03.2009 A. Łasut, S. Janik, A. Siembida zajeły 1 miejsce w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych


Konkursy literackie:

  • 24.11.2009 Sonia Siemianowska z klasy 3g zajmuje 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie Literackim „Życie to największy dar” (kategoria poezja)
  • 11.2009 Sonia Siemianowska z klasy 3g otrzymuje wyróżnienie w Ogólnopolski III Tęczowym Konkursie Literackim
  • 27.11.2009 Sonia Siemianowska z klasy 3g zostaje laureatem Ogólnopolskiego XVII Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki


Konkursy matematyczne:

  • 02.2010 Kinga Łapińska z klasy 2db została finalistką VII Śląskiego Konkursu Matematycznego  Szkół  Ponadgimnazjalnych,  pod patronatem Śląskiego Kurator Oświaty
  • 03.2010 Sebastian Grzesiak z klasy 2d otrzymał nagrodę II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2010”
  • 04.2010 Klasa 1d zajęła 21 miejsce w Polsce (7 w regionie) w Międzynarodowym konkursie „Matematyka bez granic”
  • 27.05.2010 Jędrzej Kosteczko z klasy 1d zajął 1 miejsce w Regionalnym Konkursie Matematycznym dla klas I


Konkursy muzyczno - teatralne:

  • 28.10.2009 Beata Popiołek z klasy 1gb zajmuje 2 miejsce w Powiatowym konkursie „Muzyczne  tete a tete w języku angielskim”
  • 02.02.2010 D. Jankowski, K. Chrószcz, J. Gniza, P. Hadryjan, K. Kiczmal, P. Ochałek, M. Patola, K. Badoń, B. Klekot,  A. Rutkowski zajęli 2 miejsce w Wojewódzkim VIII Konkursie Teatralno- Muzycznym  „Mish - mash” (Dawid Jankowski z klasy 2f został uznany za najlepszego aktora)
  • 11.02.2010 B. Klekot, R. Rosowski zajeli 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie „UNDERGROUND” (kategoria rap)
  • 26.05.2010 Beata Popiołek z klasy 1g zajęła 1 miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Muzyki i Tańca (kategoria solista - śpiew)
  • 26.05.2010 Paula Langer z klasy 2a zajęła 1 miejsce w VII Powiatowym Festiwalu Muzyki i Tańca (kategoria solista - taniec)



Konkursy ortograficzne:

  • 28.01.2010 Marzena Moric z klasy 2a została Mistrzem Szkolnej Ortografii w Wielkim Szkolnym Dyktandzie


Konkursy plastyczne:

  • 09.2009 Magdalena Pomietło z klasy 3a zajmuje 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zwierzęta świata”
  • 29.10.2009 Maja Sinica z klasy 1g zajmuje 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Inspiracje twórczością  J. Słowackiego"
  • 11.12.2009 Tomasz Niesyto z klasy 1gb otrzymuje nagrodę w Rejonowym Konkursie Plastycznym „Muzyka i Obraz”


Konkursy przedsiębiorczości:

  • 03.2010 Drużyny w składzie: Kinga Łapińska, Sebastian Grzesiak, Mateusz Jarnot oraz Patrycja Hadryjan, Agnieszka Smolarczyk, Justyna Gniza zostały zaproszone do Finału Wojewódzkiego "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości" organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club
  • 04.2010 Drużyna w składzie:Nikodem Karbowy, Kamil Kamiński i Paweł Pasterak  zdobyła 5 miejsce w Europie (na 800 biorących udział) w konkursie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości JA-YE Europe Virtual Business Challenge - konkurs na zarządzanie firmą.
  • 06.2010 Drużyna w składzie: Karolina Biełka, Agnieszka Janosz, Aleksandra Matysek oraz Marcin Kacprzak zdobyła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Finansów na scenariusz filmu animowanego o tematyce ekonomicznej


Konkursy recytatorskie:

  • 29.10.2009 Karolina Wawrzywniak z klasy 1g zajmuje 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poetycka Herbaciarnia”
  • 24.11.2009 Jakub Bodziony zajął 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej  „Twórczość Noblistów" (kategoria recytacja)
  • 24.11.2009 Ł. Dudek, D. Sterlażnikow, M. Jastrzębski zajęli 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej  „Twórczość Noblistów" (kategoria poezja śpiewana)
  • 28.05.2010 Aleksadra Łasut otrzymała wyróżnienie w III Rejonowym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim „Szekspiriada 2010”


Konkursy sportowe:

  • 13.09.2009 Joanna Frank z klasy 3e zajmuje 1 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach  Śląska w Strzelectwie Sportowym kobiet
  • 08.10.2009 M. Hetmański, M. Damaschk, P. Laby, A. Natkaniec, M. Czarnynoga, M. Potoczny, P. Cichy, K. Fijoł zajęli 5 miejsce w Rejonowych zawodach Sztafetowych Biegaów Przełajowych (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 22.10.2009 P. Langer, L. Jarosz, D. Faruga, J. Nyga, K, Kutera, M. Szymura, J. Janosz zajmują 16 miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sztafetowych Biegów Przełajowych (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym i rejonowym)
  • 05.11.2009 J. Ślęczka, J. Jochemczyk, K. Drozdek zajmują 10 miejsce w Finale Wojewódzkim Dziewcząt w Tenisie Stołowym (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym i rejonowym)
  • 28.01.2010 G. Kostyra, J. Piecha, K. Kocurek, M. Bizacki, D. Kokoszka, M. Potoczny, K. Tosoni, D. Świergolik, B. Wolski, D. Grześlak, M. Domański, A.
  • Natkaniec zajęli 3 miejsce w Rejonowych  Zawodach w Piłce Ręcznej (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 11.02.2010 K. Fijoł, W. Piekorz, W. Doktor, P. Poźniak, M. Pomietło, P. Biela, M. Śliz, G. Migdoł, M. Potoczny, A. Natkaniec zajęli 1 miejsce w X Halowym  Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół
  • 12.02.2010 M. Mietliński, P. Poźniak, A. Chuchacz, P. Dworakowski, D. Kokoszka, D. Puchała, J. Berger 1d. D. Nowak,  B. Książek, D. Puchała, M.
  • Hetmański, S. Handy zajęli 3 miejsce w Rejonowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 03.03.2010 Bernadetta Migas z klasy 3e zajęła 1 miejsce w II Okręgowym Turnieju Strzeleckim
  • 02.03.2010 K. Drozdek, W. Niesyto, A. Kołodziej, A. Stylok, M. Piekorz,  A. Adamczyk, A. Drozdek, I. Mazurek, K. Gwóźdź, D. Buda zajęły 3 miejsce  Mistrzostwach Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych (wcześnie 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 04.03.2010 M. Zakrzewska, A. Janik, B. Migas, B. Pyka, M. Saternus, M. Pientok, J. Ślęczka, B. Popiołek, A. Stylok, M.  Piekorz zajęły 2 miejsce  Rejonowych zawodach w koszykówce dziewcząt (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 05.03.2010 F. Berezowski, M. Mietliński, M. Czarnynoga, M. Piekorz, A. Natkaniec, D. Świergolik,  W. Czyrwik, D. Bobowski, P. Cichy, J. Berger, P. Poźniak zajęli 3 miejsce w Rejonowych zawodach w koszykówce chłopców (wcześniej 1 miejsce na szczeblu powiatowym)
  • 07.03.2010 Bernadetta Migas z klasy 2e zajęła 1 miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „Kobieta Strzelec 2010"
  • 22.03.2010 A. Krawczyk, M. Niesyto zajęli 4 miejsce w XVI Krajowym Turnieju Seniorów i Juniorów Młodszych „O Puchar Śląska”