Rozmowa z uczennicą klasy IIDe, Agatą Thedą.

Jesteś uczennicą bieruńskiego liceum. Co skłoniło Cię, aby wybrać właśnie naszą szkołę?
To było chyba cudowne zrządzenie losu! Tak naprawdę wybrałam inną szkołę, ale - nie potrafię dziś powiedzieć dlaczego - zabrałam z niej dokumenty i złożyłam je w naszym liceum. Wtedy od Pana Dyrektora usłyszałam słowa: Późno, bo późno, ale „Chełmiok” zawsze podejmie dobrą decyzję. I rzeczywiście, dziś mogę potwierdzić, że był to doskonały wybór.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego? Pracę pod takim tytułem należało przygotować na Ogólnopolski Konkurs na Prezentacje Multimedialną. Organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego i Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie otrzymało 79 projektów przygotowanych przez 115 uczniów z całej Polski. Prezentacja bieruńskiej licealistki, uczennicy klasy 2Bc Eweliny Lech zajęła w konkursie I miejsce.

Czytaj więcej...

Laureaci turniejów Lego Mindstorms, członkowie szkolnego koła robotyki pod kierunkiem mgr. Roberta Romantowskiego-Tomosza,

Opowiedzcie nam o swojej pasji
Jakkolwiek to brzmi, naszą pasją jest budowanie robotów z klocków Lego. Wielu za pierwszym razem myśli że nie ma w tym nic trudnego, każdy przecież się bawił klockami w dzieciństwie, jednak wbrew pozorom nie jest proste zbudowanie dobrego robota. Bywa, że trzeba poświęcić parę godzin, zbudować kilka robotów, aby być zadowolonym ze swojego dzieła. Zbudowanie robota to tylko połowa pracy, trzeba go jeszcze zaprogramować, co często okazuje się być dużo trudniejsze. Wymagana jest tutaj ciężka praca oraz wytrwałość w tym co się robi, ale my właśnie to lubimy.

Czytaj więcej...

Opowiedz nam o swojej pasji
Moja pasja to rekonstrukcja historyczna. Należę do Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin z siedzibą na Zamku Królewskim w Będzinie. Odtwarzamy okres zwany okresem około grunwaldzkim czyli przełom XIV i XV wieku. Zajmujemy się głównie odtwarzaniem szeroko pojętej kultury materialnej średniowiecza – szyjemy stroje z epoki, uczymy się tańców średniowiecznych, przepisów, ale oczywiście również walczymy, strzelamy z łuku, mężczyźni również uprawiają zapasy na zasadach średniowiecznych.

Czytaj więcej...

Sonia Głomb - chód sportowy

Opowiedz nam o swojej pasji.
Moją pasją jest chód sportowy. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Nie miałabym gdzie odstresować się po szkole, nie widziałabym jak świetnie można się czuć po mocnym treningu. Trenowanie ma wiele pozytywnych stron. Mogę zwiedzać różne zakamarki świata. W życiu bym nie pomyślała, że będę jeździła przynajmniej raz w roku na Czechy, Słowację, do Gdańska… kto wie co mnie jeszcze czeka :).

Czytaj więcej...

Do matury
już tylko:

 

Bitwa na LipDub'y

Informatyka - pełna kultura

Trzymamy pion

Na Politechnice

Koncert Wiosenny

Rybnik 2016

LO Bieruń GREASE

Więcej